Upravit stránku

Mládežnické týmy zářily na mistrovství republiky

28. 04. 2017Záruba David

Tři zlaté medaile a jedno čtvrté místo. Toť výborná bilance týmů Kin-ball Pardubice na fináových turnajích mistrovství republiky základních a středních škol, které hostila sportovní hala na pražském Chodově.

Finálové dny odstartovaly ve středu 26. dubna turnajem základních škol, kde měly Pardubice hned tři želizká v ohni. V kategorii šesťáků a sedmáků bojoval pardubický tým složený ze zkušených hráčů i nováčků, což mu nebránilo v tom, aby po zásluze obsadil nejvyšší příčku. O zlaté medaile se zasloužili: Barbora Jeníková, Amálie Scheerová, Tina Erbenová, Patrik Záruba a Marcel Janda.

V kategorii osmáků a deváťáků zápolily hned dva pardubické týmy: jeden zkušený a jeden plný nováčků. Dle předpokladů ten kin-ballově vyzrálejší i přes menší zaváhání ve skupině celý turnaj ovládl, ale skvělé výkony podali všichni hráči. Na druhý tým zbyla nepopulární bramborová pozice, i když finále bylo opravdu na dosah. Zlaté medaile vybojovali: Karolina Kábelová, Natálie Paurová, Klára Jandová, Patrik Záruba a Marcel Janda. Smolné, ale přesto krásné čtvrté místo obsadil tým ve složení: David Vlasák, Viktor Šimek, Tereza Novotná a Barbora Zástěrová.

Na druhý den šli do boje žáci středních škol a také to nejzkušenější, co pardubický klub může nabídnout. Nebyla to vůbec snadná cesta, soupeři se rok od roku zlepšují, ale nakonec Pardubicím cinkla třetí zlatá medaile. Zasloužili se o ni: Karolina Kábelová, Natálie Paurová, Klára Jandová (všechny tři věkem ještě v kategorii ZŠ), Jan Bartoníček, Vítek Ritschel a Viktor Němec. 

Všem hráčům patří velký dík za perfektní reprezentaci klubu a skvělé výkony!