Upravit stránku

Z České Lípy vezeme po skvělých výkonech bronz

19. 02. 2018Záruba David

Ke svému třetímu dílu se seriál Středoevropské ligy přesunul premiérově do České Lípy. Vinou rozsáhle chřipkové epidemie se tentokrát sešlo pouze pět týmů – Pardubice, Bratislava, Kamenický Šenov, Liberec a repre-ženy. I ve skromném počtu nebyla nouze o dramatické momenty. Tradičně omlazený tým Pardubic vybojoval skvělými výkony bronz.

Postup do finále se pro Pardubice nerodil vůbec lehce. V prvním utkání sice po poměrně dramatické bitvě a jedné vyhrané periodě obsadili naši mladíci druhé místo za repre týmem žen, ale ve druhém zápase se jim už tolik nedařilo a do tabulky zapsali třetí místo. Úkol před třetím zápasem základní skupiny byl jasný – vyhrát za každou cen, a zajistit si tak postup do finále. Tento těžký úkol Pardubice zvládly a do utkání o zlato šly ze druhého místa. Ve finále potvrdily roli favorita repre ženy a ve dvou periodách rozhodly o zisku zlata. Větší boj se strhl o stříbro, které nakonec v rozstřelu získala díky těsně výhře 5:4 Bratislava. Pardubice se musely spokojit s bronzem, ovšem předvedenými výkony za svými přemožiteli rozhodně nezaostávaly.

Všichni hráči si zaslouží velké poděkování za příkladnou reprezentaci klubu, úspěšnou turnajovou premiéru mezi dospělými prožila Tereza Novotná. Zároveň nás těší, že reprezentační tým žen, který získal zlaté medaile, vytvořily výhradně pardubické hráčky – Natálie Paurová, Alex Pluhařová, Klára Jandová, Kristýna Kudrnáčová a Karolina Kábelová. 

 

 

Konečné pořadí 3. kola Středoevropské ligy 2017/2018:

  1. ČR repre-ženy
  2. Bratislava
  3. Pardubice
  4. Liberec
  5. Kamenický Šenov

Soupiska Pardubic:

  • Jana Beránková
  • Barbora Zástěrová
  • Tereza Novotná
  • Ondřej Veverka
  • Vojtěch Dvořák

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti