Upravit stránku

Mistři! Pardubice obhájily prvenství ve Středoevropské lize

21. 05. 2017Záruba David

I historicky druhý ročník Středoevropského poháru dospělých ovládli kin-ballisté Pardubic. Obhajoba se vydařila i navzdory faktu, že za Pardubice po celý rok hráli především mládežníci ze základních a středních škol. Velké poděkování si zaslouží Karolina Kábelová, Klárá Jandová, Kristýna Kudrnáčová, Martin Bína a Jan Bartoníček, kteří pouť za zlatem dokonali. Na celkovém vítězství se podíleli také Vítek Ritschel, Natálie Paurová a Štěpán Holman, kteří nastoupili na některém z předchozích turnajů.

Pardubice měly před posledním kolem, které hostila Přelouč, slušný náskok dvou bodů na reprezentační výběr žen, což v konečném důsledku znamenalo, že k obajobě prvenství stačilo skončit nejhůře o jednu pozici za ním. Nervy přesto, nebo možná právě proto pracovaly až do samotného konce...

To ostatně ukázal i druhý zápas ve skupině, ve kterém se Pardubice do posledního míče přetahovaly o výhru s výběrem žen. Tentokrát ještě pardubičtí mladíci odolali a do finále postoupili se třemi výhrami.

Karty byly před finále rozdány jasně. Výběr žen potřeboval vyhrát, aby mohl pomýšlet na celkové prvenství, a zároveň Pardubice musely skončit třetí. První krok se ženám vydařil a vítězstvím ve dvou periodách poslal Pardubice s bratislavským týmem do ošemetného rozstřelu. Tady už ale pardubičtí hráči nezaváhali, uzmuli druhé místo a stali se středoevropskými mistry! Gratulujeme!