Upravit stránku

Omlazený pardubický tým dominoval v Bratislavě

24. 10. 2016Záruba David

Pardubický klub se nadále veze na vlně úspěchů. Po bronzové medaili z mistrovství světa dospělých a dvou zlatých z mládežnických turnajů vstoupil Kin-ball Pardubice úspěšně také do druhého ročníku Středoevropské ligy, kde obhauje loňské celkové prvenství.

První turnaj z pětidílné série hostila Bratislava a do slovenské metropole se sjely jak místní týmy, tak také oddíl z Vídně, a rovněž čeští zástupci z Pardubic, Hradce Králové a nově také z Kamenického Šenova. Příštích turnajů by se měly zúčastnit ještě týmy z Prahy či nově také z Liberce a dokonce i Mnichova. Druhý ročník doznal změny v herním systému, který reflektuje nadcházející mistrovství světa národních týmů v japonském Tokiu. Z tohoto důvodu se opětovně utvořil český výběr žen, který hraje Středoevropskou ligu proti ostatním smíšeným družstvům, a také český výběr mužů, který má svou vlastní kategorii mimo Středoevropskou ligu. 

Tato změna způsobila ztrátu hned čtyř hráček a hráčů, kteří se výrazně podíleli na zisku světového bronzu, a tak Pardubice musely doplnit tým nadějnými juniory. Ti hned při své premiéře mezi dospělými ukázali, že mají před sebou velkou budoucnost. Již zkušeného Štěpána Holmana doplnili Vítek Ritschel, Karolina Kábelová a Natálie Paurová.

Nově složený tým hrál s obrovskou chutí a po třech vítězstvích v základní skupině si poradil také ve finále, kde překonal jak český výber žen (bronz), tak také jedno z bratislavských družstev (stříbro). Mladíci tak výborně nakročili na cestu za obhajobou loňského vítězství v poháru, což rozhodně není nereálný cíl. Další kolo ligy se odehraje v prosinci v Brně.

Všechny fotografie jsou dostupné na http://kinballstredoevropa.rajce.idnes.cz/Prvni_turnaj_druheho_rocniku_Stredoevropske_ligy_2016_2017_Bratislava

 

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti