Upravit stránku

Zlatá Praha: Pardubická mládež ovládla celorepubliková finále!

17. 04. 2019Záruba David

Pardubičtí kin-ballisté získali na finále Poháru základních škol dvě sady zlatých medailí. Nejlepší byli jak v kategorii III (6. a 7. třída), tak i v kategorii IV (8. a 9. třída). Žádná pohodovka to rozhodně nebyla, Pardubice se na medaile pořádně nadřely.

V mladší kategorii, stejně jako v kvalifikaci, nastoupili za Pardubice hráči, kteří ještě ani do kategorie 6. a 7. třídy nedorostli. A znovu si dokázali se staršími soupeři poradit. Navíc nám kvůli zdravotním obtížím scházel jeden chlapec, takže celý turnaj hrála tři děvčata.

Do finále mladší tým Pardubic postoupil z prvního místa a nezaváhal ani v boji o zlato. Své soupeře, Horákovku a Borohrádek, porazil ve dvou periodách. Druhé místo obsadil Borohrádek.

Starší kategorie byla o poznání vyrovnanější. Pardubice i tady postoupily do finále z prvního místa, ale vrchol turnaje byl jedním z nejdramatičtějších zápasů v historii poháru. Každý tým získal po jedné periodě, a tak rozhodovala až ta čtvrtá. V ní pardubičtí hráči zvítězili nad Sunny Canadian 11:9 a mohli se radovat z pořádně vydřeného zlata.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci klubu a gratulujeme k super úspěchům!

Všechny fotografie z turnaje najdete na https://1url.cz/0Ms7g

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti