Upravit stránku

Pardubice získaly na Mistrovství světa klubů v Trnavě stříbrné medaile!

28. 08. 2018Záruba David

Fantastickým úspěchem skončilo pro pardubický kin-ballový tým Mistrovství světa klubů v Trnavě. Pardubice po naprosto suverénní základní části, kde nenašly přemožitele, zvládly i semifinále a postoupily do boje o zlato. Tam přes vyrovnaný průběh a sedmiperiodovou bitvu nestačily jen na tým Akatsuki.

Mladý pardubický tým odjížděl na Slovensko s minimem předchozích zkušeností. Pro Vojtu Dvořáka, Ondru Veverku a Kláru Jandovou se jednalo o vůbec první mezinárodní turnaj mezi dospělými. Martin Bečka a Kristýna Kudrnáčová už v minulosti absolvovali mistrovství světa národních týmů. Pro případ zranění některé z hráček byla vždy připravena i Natálie Paurová, jinak hráčka národního týmu žen.

Bylo otázkou, jak si Pardubice poradí zejména s vlastní nervozitou, ale po první zahřívací (a ne úplně povedené) periodě premiérového zápasu začal odhodlaný tým prokazovat velikou sílu. Po obratu a výhře v prvním zápase se Pardubicím podařilo bez sebemenších potíží zvítězit i ve dvou zbývajících utkáních základní skupiny. Výsledkem bylo první místo a příznivé nasazení do semifinále.

V něm si pardubický tým vybral jednu slabší chvíli, ale přesto po třech vyhraných periodách s jistotou postoupil přes francouzské týmy KBAR a SloVASK až do finále.

V boji o zlato se Pardubicím postavil rovněž velice silný tým Akatsuki, složený z japonských a španělských hráčů, a ryze španělský KCB. A nastalo obrovské drama. První periodu vyhrálo Akatsuki, druhou Pardubice a třetí KCB. Bylo jasné, že tohle bude dlouhý zápas. Pardubice se ve čtvrté periodě ujaly vedení 2–1–1, ale od té chvíle třikrát za sebou nepostoupily do závěrečného rozstřelu, a tak sedmou periodu a celkové vítězství 3–2–2 v napínavé koncovce urvalo Akatsuki.

Zbývalo rozluštit tajenku druhého místa. A znovu to snad ani nemohlo být napínavější. Rozstřel hraný na pět bodů dospěl do stavu 4:4. V tu chvíli pevnější nervy prokázali pardubičtí hráči a kýžené stříbro doslova vydřeli. Nervy vystřídala obrovská úleva a zasloužená radost.

Parádní český týden na Slovensku dokonaly v následujících finálových zápasech reprezentační týmy, které získaly stříbrné (muži) a bronzové (ženy) medaile. Nutno dodat, že národní družstva hrála evropský šampionát. I v těchto týmech měl náš klub silné zastoupení.

Czechia – muži (tučně jsou označeni současní členové našeho klubu): David Záruba, Vít Ritschel, Jan Bartoníček, Martin Vacek, Petr Lipový a Štěpán Holman. Trenérka: Alice Paurová.

Czechia – ženy (tučně jsou označené současné členky našeho klubu): Natálie Paurová, Adéla Paurová, Eliška Štechrová, Alex Pluhařová, Karolina Kábelová a Markéta Lukšíková. Trenérka: Alice Paurová.

Semifinálový (SFP 1) a finálový (FP) zápas Kin-ball Pardubice (stejně jako všechny zápasy národních týmů) jsou ke zhlédnutí na YouTube.

Kin-ball Pardubice:

  • Klára Jandová 
  • Kristýna Kudrnáčová
  • Vojtěch Dvořák
  • Ondřej Veverka
  • Martin Bečka
  • Natálie Paurová
  • David Záruba (trenér)
  • Alice Paurová (trenér)
Finále: Kin-ball Pardubice – Akatsuki – KCB
Semifinále: Kin-ball Pardubice – KBAR – SloVASK

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti