Upravit stránku

Inter G Cup v Hradci byl pro pardubickou mládež zlato-bronzový

30. 09. 2018Záruba David

Každoroční mezinárodní turnaj s názvem Inter G Cup v Hradci Králové se tentokrát natáhl na tři dny, kdy každá kategorie měla pro svoje klání vyhrazený celý jeden den. Novinkou byla také účast vrcholových rozhodčích z Francie a Rakouska a s tím související podpora od Mezinárodní kin-ballové federace. Kin-ball Pardubice měl ve hře čtyři týmy a všechny se z Hradce vrátily s medailemi.

Elementary

Nejmladší kategorie byla určena pro hráče narozené v roce 2007 a mladší, což se u nás ukázalo jako problém. Pomoci nám tak museli chlapci ze ZŠ Waldorf (na dálku posíláme poděkování za záchranu v kritické situaci) a do turnaje jsme z našeho klubu nasadili jen trojici dívek – Nikolku Úlehlovou, Káju Úlehlovou a Domču Zárubovou. Nově sestavený tým si ale nevedl vůbec špatně a proti i o poznání starším a fyzicky vyspělejším soupeřům vybojoval cenné bronzové medaile.

Middle

Na druhý den šli do boje už zkušení hráči s jedním nováčkem ve svém středu. Turnaj Middle byl pro školáky narozené v roce 2003 a mladší, takže i v této kategorii jsme měli hned trojici hráčů, kteří v této kategorii mohou nastoupit i za rok, respektive za dva. Pardubický tým ve složení Amália Scheerová, Barbora Zástěrová, Jana Beránková, Marcel Janda a Jan Kropáček se i přes drobné počáteční nesnáze postupně rozjel a výborné výkony završil finálovou výhrou. Zlaté medaile a pohár pro vítěze byly zaslouženou odměnou.

Secondary

Třídenní kin-ballové setkání vyvrcholilo turnajem žáků středních škol, do kterého jsme poslali dva silné týmy pojmenované CLASSIC a MODERN. Za CLASSIC hráli naši nejzkušenější hráči (Jan Bartoníček, Vítek Ritschel, Klára Jandová, Natálie Paurová a Karolina Kábelová), soupisku týmu MODERN obsadili ti služebně mladší (Vojtěch Dvořák, Ondřej Veverka, Tereza Novotná, Veronika Veselá a Markéta Lukšíková).

Oba týmy předváděly sebevědomé výkony a postoupily přímo do finále. Třetího soupeře jim určilo napínavé semifinále,ze kterého nakonec po čtyřech periodách postoupil Kamenický Šenov. A ten se také ukázal jako jediný přemožitel našeho týmu. Tým CLASSIC si ve dvou periodách zajistil zlaté medaile, ale o stříbro se strhl boj. MODERN tým doplatil na své vlastní chyby a v napínavé koncovce prohrál rozstřel 4:5. I bronz je ale super výsledek!

Všem hráčům děkujeme za předvedené výkony a tentokrát také speciálně za týmový a přátelský přístup, který výslovně ocenili i soupeři.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti