Upravit stránku

Pardubičtí junioři ovládli Inter G Cup! Z Hradce přivezli dvě zlaté medaile

16. 10. 2016Záruba David

Jako každý rok se i letos v říjnu uskutečnil v Hradci Králové Inter G Cup, nejstarší žákovský turnaj ve střední Evropě. Tradičně se jeden den konala klání družstev složených z žáků základních škol a druhý den bojovali středoškoláci. Stejně jako na mistrovství dospělých se jednalo o tzv. mix týmy, tedy že čtveřici na hřišti tvoří vždy dvě dívky a dva chlapci.

Středa 12. října a do boje jdou základní školy. Pardubický tým byl složený ze třech dívek navštěvujících 9. třídu, ale také ze dvou chlapců, kteří jsou teprve v 6. třídě. I v tomto složení Pardubice nenašly během celého turnaje konkurenci a bez ztráty peirody dokráčely ke zlatým medailím. Pardubičtí kin-ballisté nejprve zvládli tři zápasy ve skupině, poté opanovali i semifinále a v souboji o první příčku porazili ZŠ Waldorfská Pardubice a Zákupáky. O zlatou medaili se zasloužili: Klára Jandová, Karolina Kábelová, Natálie Paurová, Marcel Janda a Patrik Záruba. Trenéři: David Záruba a Jaroslav Záruba.

Den nato byl na programu turnaj středních škol, kde už byla konkurence podstatně vyšší, přesto Pardubice opět bez zaváhání získaly zlaté medaile. I tento úspěch je cenný vzhledem ke složení týmu, neboť hned tři dívky ještě na střední školu vůbec nechodí a další tři hráči jsou v prvním ročníku. Pardubice znovu ovládly všechny tři zápasy v základni skupině, nicméně stejně dobře si vedl také tým Delfíni Liberec A. Na řadu tak musel přijít rozstřel do pěti bodů, který rozsoudil, že první místo a výhodnější nasazení do semifinále získali kin-ballisté z Pardubic. I nadále byla jízda pardubického týmu spanilá. Jak v semifinále, tak ve finále hráli pardubičtí mladíci nejlépe a zaslouženě si přebrali medaile i pohár. Vítězný tým: Natálie Paurová, Zuzana Indráčová, Karolina Kábelová, Klára Jandová, Vítek Ritschel, Dan Erben a Viktor Němec. Trenéři: David Záruba a Jaroslav Záruba.

Komentář trenérů: „V prvé řadě bychom chtěli všem hráčům pogratulovat a poděkovat za to, jak zodpovědně a s chutí k turnaji přistoupili, oba týmy získaly zlaté medaile naprosto zaslouženě. Je třeba ale také zdůraznit, že oproti ostatním týmům trénujeme častěji, takže by rozdíl měl být vidět, a to se naštěstí na tomto turnaji povedlo. Herní projev pardubického týmu byl v obou dnech mnohem vyzrálejší a takticky propracovanější než u soupeřů. Těší nás také fakt, že v obou kategoriích si naprosto bez problémů počínali hráči, kteří byli oproti některým soupeřům o dost mladší. Dívky hrající za středoškolský tým dokonce ještě navštěvují devátou třídu ZŠ. V podobném duchu jako v Hradci bychom chtěli pokračovat i nadále, aby herní projev pardubického týmu byl i příště pro ostatní vzorem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti