Upravit stránku

Češi zazářili ve Švýcarsku! Jádro týmu bylo z Pardubic

29. 09. 2019Záruba David

Švýcarsko, Belgie, Francie a Česko – čtyři nejlepší kin-ballové země v Evropě se sešly o víkendu 21. a 22. září na Challenge Cupu ve švýcarských městech Yverdon-les-Bains a Neuchâtel. Každý národní tým, ženský i mužský, odehrál tři zápasy. Turnaj byl také přípravou na nadcházející mistrovství světa ve Francii.

Nechyběli u toho ani současní pardubičtí hráči a hráčky – Jan Bartoníček, David Záruba, Vojtěch Dvořák, Ondřej Veverka, Karolina Kábelová a Klára Jandová. Všichni ostatní členové týmů, až na jednu hráčku, naším klubem prošli.

Francie, Belgie i Švýcarsko patří v kin-ballu dlouhodobě mezi nejlepší evropské i světové země a na šampionátech pravidelně obsazují vrchní pozice. Česko se mezi elitu řadí až v posledních letech. Francouzi a Belgičanky jsou úřadujícími mistry Evropy (Češi stříbrní a Češky bronzové).

Zpět ke švýcarskému turnaji. Zápasy se hrály vždy na pět period, celkově jich tak každý tým odehrál 15 a podle toho se sestavila tabulka.

O něco lépe se dařilo mužskému národnímu týmu, který dva zápasy vyhrál a v jednom byl třetí, takže v celkovém součtu skončil na prvním místě. Jde o ojedinělý úspěch českého kin-ballu – takhle kvalitně obsazený turnaj žádný český tým nikdy nevyhrál. A další plus? Češi porazili Francii ve vzájemném zápase vůbec poprvé v historii, a to hned ve čtyřech periodách z pěti.

Ostudu rozhodně neudělal ani ženský národní tým. Česká děvčata skončila v každém zápase na druhém místě, což v celkovém součtu stačilo na třetí místo. První skončily Belgičanky. Nutno zdůraznit, že Češky byly ve všech zápasech svým soupeřkám minimálně vyrovnaným protivníkem. Lepší umístění jim uteklo ve výsledku jen o kousek.

Tak či tak se jednalo o skvělou přípravu na nadcházející šampionát a ani jeden český tým se rozhodně nemá čeho bát. My jsme rádi, že u toho bude i hromada pardubických týmů, a samozřejmě o medaile bude bojovat i náš smíšený tým.

Všechny fotky z turnaje jsou na http://www.remdesign.eu/kinball/champ2019/html/beSuisse.html?fbclid=IwAR289MLndNQPgwEVopDoJyYzBVStF7d-ARU7QqE5OBbcOgWKWtZ-Hw6Mz1o

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti