Upravit stránku

Pardubice vezou z Brna stříbro, nestačily na ženskou „repre"

04. 12. 2016Záruba David

Pardubický klub do druhého kola Středoevropské ligy, které tentokrát hostilo Brno, nasadil podopbně jako v Bratislavě velmi mladý tým s řadou nováčků. Ačkoliv všichni  debutanti zvládli svou premíéru naprosto bez problémů, zlaté medaile Pardubicím tentokrát doslova o cenitmetry unikly. Stříbro ale rozhodně není ostudou.

Proces omlazování týmu se v prvním kole v Bratislavě ukázal jako úspěšný, a tak v něm Pardubice pokračovaly i tentokrát. Ostré zápasy mezi dospělými si tak poprvé vyzkoušeli Martin Bína, Klára Jandová a Kristýna Kudrnáčová. Již stálicemi v týmu jsou Vítek Ritschel, Štěpán Holman a Karolina Kábelová. Oproti prvnímu kolu v týmu scházela Natálie Paurová, která se na zbytek soutěže posunula do ženského reprezentačního výběru. Turnaje se tentorkát nezúčastnily týmy z Rakouska, nově ale přibylo družstvo z Liberce. 

Pardubice zpočátku turnaje lehce brzdila nesehranost, přece jen ne všichni hráči spolu trénují pravidelně, ale postupem času si vše sedlo a výsledkem byl opět postup do finále. To mělo tentokrát ryze české obsazení – Pardubice v něm vyzvaly ženský reprezentační výběr a také rivala Lions Hradec Králové.

V boji o zlatou medaili se podávalo chutné kin-ballové menu. Utkání hrané na dvě vítězné periody bylo od prvního odpadlu atraktivní a nakonec také neskutečně napínavé až do rozhodujícího okamžiku. V klíčových chvílích se dění smrsklo na přímý souboj Pardubic a repre žen. Obě mužstva totiž vyhrála po jedné periodě a v té třetí se spolu dostala do rozstřelu. Bylo jasné, že vítěz bude slavit zlato. Aby to bylo ještě zapeklitější, tak se vyrovnaný boj dostal až do stavu 12:12. Jeden (ne)povedený odpal a je konec. Pardubice závěr sehrály výborně a lehce riskantním odpalem po rychlíku chtěly rozhodnout. „Bílá koule" se však smolně snesla pár centimetrů za čáru vymezující hřiště. Verdikt rozhodčích byl neúprosný. Aut! Zlato připadlo soupeřkám.

Jedním dechem je třeba dodat, že se nejedná o žádnou tragédii. Pardubice postupně začleňují do týmu mladé hráče ještě v dorosteneckém věku. Ti i na nejvyšší tuzemské úrovni ukazují, že jsou herně velice vyspělí a jsou pro klub velikým příslibem do budoucna. A také je tu faktor ryze motivační – druhé místo zamotalo celkovými výsledky Středoevropské ligy. Pokud chtějí Pardubice obhájit pohár, musí ještě pořádně zabojovat.

Všechny fotografie jsou dostupné na http://kinballstredoevropa.rajce.idnes.cz/Druhy_turnaj_druheho_rocniku_Stredoevropske_ligy_3.12.2016_Brno

 

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti