Upravit stránku

Pardubičtí junioři přivezli z Francie stříbro. K vítězství chyběl kousek

12. 07. 2017Záruba David

Vůbec poprvé v historii se junioři pardubického klubu zúčastnili mezinárodního turnaje v zahraničí, konkrétně ve francouzském Maubeuge, a hned z toho je druhé místo. A mohlo být i lépe. Do finále Pardubice postoupily po třech jasných výhrách ve skupině, v boji o zlato navíc vyhrály první periodu, ale nakonec se musely sklonit před francouzsko-belgickým týmem Kind-Red.

Po dva dny to byl ze strany pardubických hráčů pohádkový příběh. Zápasy ve skupině se hrály na čtyři periody s případným rozstřelem o umístění (při stavu 2-2-0, 2-1-1 nebo 4-0-0). Pardubice dvakráty vyhrály 3-1-0 a jednou dokonce 4-0-0, když porazily i druhý pardubický tým ze ZŠ Waldorfské.

Prvním místem ve skupině si pardubičtí junioři zajistili přímý postup do finále, jejich soupeře určilo semifinále mezio 2., 3. a 4. týmem po základních skupinách.

Finálový souboj tak měl složení: Kin-ball Pardubice, Kind-Red (Belgie, Francie) a Cudrefin-Yverdon (Švýcarsko). Tentokrát už se hrálo na dvě vítězné periody. 

Nejlépe začal český tým, když vyhrál první periodu – v rozstřelu dvou týmů porazil Kind-Red poměrem 11:9. Jenže od té chvíle vládl právě belgicko-francouzský tým. V další periodě se Pardubice sice dostaly do rozstřelu znovu, ale velkou ztrátu z předchozího průběhu už dohnat nedokázaly.

O osudu rozhodla třetí perioda. Pardubice i kvůli vlastním chybám nepostoupily ani do rozstřelu, ve kterém si hráči Kind-Red druhý finálový bod a zlaté medaile nenechali vzít. 

Pardubičtí junioři se tak navzdory počátečním zlatým ambicím museli spokojit se stříbrem. I to je však velký úspěch. Všem zúčastněným patří velké poděkování především za předváděnou hru, za kterou tým právem sklízel po celý turnaj pochvalu. 

Hráči: Klára Jandová, Markéta Lukšíková, Natálie Paurová, Jan Bartoníček, Martin Bína a Vítek Ritschel.

Trenéři: David Záruba a Jaroslav Záruba.

Vedoucí týmu: Adéla Paurová.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti