Upravit stránku

Čeští kin-ballisté na mistrovství světa opět šokovali. Základ týmu pochází z Pardubic

10. 11. 2017Záruba David

Tokio – Už to není náhoda. Před dvěma roky se čeští reprezentanti nesmazatelně zapsali do historie kin-ballu, když jako první tým porazili na mistrovství světa Kanadu a turnaj zakončili fantastickým bronzem. Letos na světovém šampionátu v Japonsku (31. 10. – 5. 11.), kam rozhodně nemířili jako favoriti, se jim opět podařilo šokovat. Bronzovou obhajobu čekal opravdu málokdo.

Kandidátů na cenný kov je na každém mistrovství hodně. Kromě obvykle suverénní Kanady a silného Japonska to jsou především evropské týmy jako Francie (úřadující vicemistr světa), Belgie (poslední mistři Evropy), Švýcarsko a Španělsko. Všem ale rybník vypálili čeští kin-ballisté. 

Díky třetímu místu z posledního mistrovství světa měli Češi příznivý los, a když hned v prvním zápase překvapivě snadno porazili poslední mistry Evropy z Belgie, našlápli ke skvělému výsledku.Jediný vyloženě nepovedený zápas přišel druhý den, kdy nad síly české reprezentace byli skvěle hrající Švýcaři. Hned další den ale Česko v těžkém zápase porazilo Čínu a Hongkong a výsledkem bylo výborné, ale přece jen trochu zrádné třetí místo po základní skupině.

Ve čtvrtfinále totiž Češi narazili na velmi silné Japonsko a nebezpečnou Čínu. Porážka od obou týmů by znamenala konec nadějí na dobré umístění, ale to se naštěstí nestalo. Čeští kin-ballisté sice smolně podlehli Japonsku, ale dvěma vyhranými periodami si zajistili postup do semifinále. V něm se opět utkali s Japonskem a tentokrát ještě se Švýcarskem. Domácí hráči sice byli nad jejich síly, ale jedna vyhraná perioda nakonec stačila. Do finále totiž postupovaly vítězové semifinále a pak nejlepší tým při součtu výsledků ve čtvrtfinále a v semifinále. A právě lepší bilance ze vzájemného zápasu se Švýcarskem posunula Čechy do finále. V něm to byla ze strany Kanady poměrně jednoznačná záležitost, i když Japonsko dokázalo jednu periodu vyhrát a zajistit si druhé místo. Na Čechy "zbyl" bronz, ale stejně jako před dvěma roky má cenu zlata.

Sestava ČR – muži (tučně hráči našeho klubu): David Záruba, Martin Vacek, Jan Bartoníček, Petr Lipový, Vít Ritschel, Štěpán Holman a Vít Olšanský. Trenérka: Alice Paurová.

Velmi dobře si vedly také české ženy, které ve vzájemných zápasech porazily všechny evropské týmy (Franice, Belgie a Švýcarsko) a skončily na krásném pátém místě. Zlato stejně jako u mužů putuje do Kanady, stříbro získaly Japonky a bronz mají Francouzky.

Sestava ČR – ženy (tučně hráčky našeho klubu): Natálie Paurová, Adéla Paurová, Alex Pluhařová, Markéta Lukšíková, Karolina Kábelová, Eliška Štechrová, Adéla Lavická a Kristýna Kudrnáčová. Trenérka: Alice Paurová.

Skvělé vystoupení českých týmů je výbornou vizitkou i pro klub Kin-ball Pardubice, jehož hráči a hráčky tvoří drtivou většinu reprezentačních výběrů. 

Všechny zápasy můžete zhlédnout zde.

Všechny fotografie ze zápasů jsou zde.

Muži

Základní skupina

Česko 3 – Belgie 1 – Jižní Korea 0

Česko 1 – Švýcarsko 3 – Dánsko 0

Česko 3 – Čína 2 – Hongkong 1

Round of 9 (čtvrtfinále)

Česko 2 – Japonsko 3 – Čína 0

Round of 6 (semifinále)

Česko 1 – Japonsko 3 – Švýcarsko 0

Finále

Česko 0 – Kanada 3 – Japonsko 1

Ženy

Základní skupina

Česko 3 – Belgie 2 – Španělsko 1

Česko 0 – Japonsko 3 – Švýcarsko 0 (rozstřel ČR 5 – Švý. 4)

Česko 0 – Kanada 3 – Jižní Korea 0

(rozstřel ČR 1 – JK 5)

Round of 9 (čtvrtfinále)

Česko 0 – Japonsko 3 – Španělsko 0

(rozstřel ČR 5 – ŠPA 2)

Round of 6 (semifinále)

Česko 0 – Japonsko 3 – Francie 0

(rozstřel ČR 5 – FRA 4)

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti