Upravit stránku

Pardubice vládly na republikovém finále ve dvou kategoriích

20. 04. 2018Záruba David

Kin-ballová sezona pro děti ve školních letech pravidelně vrcholí  na finále Poháru základních a středních škol. Klub Kin-ball Pardubice měl své zástupce ve všech třech kategoriích a do své sbírky přidal dvě zlata a jeden bronz.

Ve středu 18. dubna šly na věc děti navštěvující základní školy. Kin-ball Pardubice spadal samozřejmě do turnaje klubů, kde v obou kategoriích (6.+7. třída a 8.+9. třída) bylo po čtyřech týmech.

V turnaji šesťáků a sedmáků jsme nasadili naše nejmladší hráče, kteří byli průměrně o tři roky mladší než jejich soupeři. Sice jim občas pomáhali dva ryzí sedmáci, ale skvělé třetí místo je z velké části jejich zásluhou. Moc se těšíme, co předvedou za pár let, kdy se zejména výškově a silově dotáhnou na své protivníky.

Kin-ball Pardubice III: Nikola Úlehlová, Dominika Zárubová, Jan Richter, David Bartůněk, Marcel Janda a Amália Scheerová.

Kategorie osmáků a deváťáků měla poměrně jednoznačný průběh a pardubický tým se dvěma výhrami a jedním druhým místem získal zlaté medaile. Pardubice prohrály jen s Libercem, který trochu překvapivě ztrácel v předchozích zápasech, a tak mu výhra stačila pouze na konečné třetí místo. 

Kin-ball Pardubice IV: Amália Scheerová, Jana Beránková, Barbora Zástěrová, Marcel Janda, Daniel Bartůněk a Viktor Šimek.

Finále středoškoláků bylo na programu ve čtvrtek 19. dubna. V této kategorii už se týmy nedělily na školní a klubovou větev, takže všech 10 přihlášených mužstev soutěžilo v jednom turnaji. Za Pardubice nastoupili ti nejzkušenější mladíci, kteří vůbec v klubu jsou a kteří mají za sebou i mezistátní zápasy za českou reprezentaci. Nebylo tak překvapením, že suverénně zvítězili bez ztráty jediné periody. 

Kvůli větší motivaci pro ostatní týmy bylo pardubické mužstvo částečně postaveno mimo soutěž, takže se ve skutečnosti hrálo o dvě první místa. A také druhý vítěz nám udělal velkou radost, protože sdílené zlaté medaile získal tým Waldorfu, za který nastoupili naši současní či budoucí hráči. 

Kin-ball Pardubice V: Natálie Paurová, Karolina Kábelová, Klára Jandová, Vítek Ritschel a Jan Bartoníček.

Waldorf: Jana Beránková, Barbora Zástěrová, Ondřej Veverka, Vojtěch Dvořák a Jan Kropáček pod skvělým vedením Jitky Tošovské.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci klubu! A to nejen z hlediska výborných výsledků, ale také za naprosto bezproblémové chování a příkladný přístup.