Upravit stránku

Kin-ballový rok 2018 zakončil tradiční vánoční trénink

23. 11. 2018Záruba David

Stalo se již hezkou tradicí, že se v posledních týdnech roku scházíme na takzvaném vánočním tréninku. Děti mají možnost předvést rodičům, sourozencům i kamarádům, co se za celý rok naučily, a naopak ostatní si konečně mohou zkusit ten sport s velkým míčem, o kterém doma poslouchají.

Stejně jako v minulých letech se nás sešlo kolem padesáti, a přestože se samozřejmě hrálo na body, tak důležité bylo, že nikdo nezranil a že jsme se takhle hromadně naposledy v roce 2018 pobavili.

S koncem roku se sluší i lehce bilancovat. Uplynulých 12 měsíců bylo pro náš mladý a stále se rozvíjející klub opět veskrze úspěšný. Dařilo se nám u kin-ballu udržet již stávající členy, řadu z nich kin-ball uchvátil natolik, že se mu věnují i o víkendech, a také jsme výrazně navýšili členskou základnu. Kin-ball u nás hraje kolem 50 dětí pravidelně každý týden. Mnoho z nich se účastní i turnajů.

Když už je řeč o turnajích, opět jsme byli velmi úspěšní na celorepublikových kláních i na mezinárodním Inter G Cupu v Hradci Králové. Největšího úspěchu jsme dosáhli v srpnu na Mistrovství světa klubů v Trnavě, ze kterého si náš mladý a poměrně ještě nezkušený tým odvezl fantastické stříbrné medaile.

Úspěch českého kin-ballu v Trnavě podtrhly i reprezentační týmy – ženy byly mezi evropskými národními týmy třetí, muži dokonce druzí. Nemůžeme nezmínit fakt, že většinu obou týmů tvoří hráči s pardubickými kořeny. Medaile jsou krásná věc, ale důležitější bude vždy to, aby naše hráče kin-ball především bavil a věnovali se mu s láskou. I v roce 2019!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti