Upravit stránku

Pardubická mládež si podmanila mezinárodní turnaj Inter G Cup

01. 10. 2019Záruba David

Nejstarší mládežnický turnaj v Evropě, to je každoroční Inter G Cup v Hradci Králové. Opět se hrálo ve třech kategoriích rozdělených podle ročníků narození. Pardubičtí kin-ballisté si odnesli zlaté medaile ze všech tří. Unikátní počin se jim povedl v turnaji středoškoláků.

Jako první šli do boje nejmladší kin-ballisté narození mezi roky 2008–2011. Náš tým zvládl vítězné jak všechny tři zápasy v základní skupině, tak i následné finále. Jak už bývá zvykem, opět jsme do turnaj nasadily hráčky výrazně mladší, než je povolená hranice. A tak pohár i zlaté medaile putovaly do Pardubic.

Další den jsme nasadili do konce dva týmy, tentokrát soupeřily týmy složené z hráčů narozených mezi roky 2004 a 2008. Nedostatek chlapců nás donutil složit jeden čistě dívčí tým a druhý tým, kde byly tři holky včetně jedenáctileté Nikči Úlehlové. Ani tak se naše mužstva neztratila, ba naopak.

Náš zkušenější tým (Kin-ball Pardubice I) zcela ovládl základní část a pak si bez větších potíží poradil i ve finále. Jana Beránková navíc dostala cenu MVP (nejužitečnější hráčka turnaje). Ryze dámský tým (Kin-ball Pardubice II) obsadil pěkné šesté místo z dvanácti týmů. Jde o další výrazné zlepšení, které naše nové hráčky zaznamenaly.

Vrchol turnaje nastal ve čtvrtek, kdy v pardubických dresech běhaly po palubovce hned tři týmy, tedy naši nejzkušenější hráči. Sen se stal realitou a všechny tři přes konkurenci dalších 10 týmů zaslouženě postoupily do finále, které se tak proměnilo v ryze pardubickou řežbu.

V ní si zlaté medaile vydřel tým Kin-ball Pardubice III, stříbrné Kin-ball Pardubice I a bronz Kin-ball Pardubice II. Honza Sotona obdržel cenu MVP (nejužitečnější hráč turnaje).

Všem hráčům děkujeme za perfektní reprezentaci klubu nejen na hřišti, ale také mimo něj.

Všechny fotky z turnaje jsou po jednotlivých kategoriích na https://kinballstredoevropa.rajce.idnes.cz

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti